2020 İçin Veri Güvenliği Trendleri

Verilerinizi çevrimiçi ortamda güvende tutmak her zamankinden daha önemlidir. Her gün yeni tehditler ortaya çıkıyor ve dünyanın neresinde olursanız olun, verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi korumak için uygun adımları atmazsanız siber suçların kurbanı olabilirsiniz. Bu nedenle, 2020'de insanların bahsettiği veri güvenliği trendlerinin bir listesini derledik.

Google'de Sizin Hakkınızda Neler Var?

İnternette sizinle ilgili olan bilgiler sizi şaşırtabilir. Tam adınızı bir arama motoruna yazmak, diğer insanların da aynısını yaparak sizin hakkınızda neler öğrenebileceklerine bolca ışık tutmanıza yardımcı olacak bazı sonuçlar sağlayabilir.

Arama motorları üzerinde size ait birçok bilgi mevcut. Kişisel bilgileriniz (Ad, Soyad, Doğum Tarihi) konum bilgileriniz, adresler, telefon numaraları, mülk kayıtları ve daha fazlası gibi bilgileri kontrol etmek de akıllıca olacaktır.

Finansal Özgürlüklerinizi Kısıtlayın!

Giderek daha fazla insan internetten bir şeyler satın alıyor, çevrimiçi ödeme işlemcilerini kullanıyor ve para yatırma, ödeme ve transfer yapmak için çevrimiçi bankacılığı kullanıyor. Tüm bu dijital bankacılık devam ederken, bilgisayar korsanlarının kişisel finansal bilgilerinize erişmesini önlemek için adımlar atmak gerekir.

Yeni Siber Güvenlik Tehditleri Evden Çalışmakla Geliyor

2020'deki koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi evden çalışıyor. Ancak uzaktan çalışmak bazı yeni veri güvenliği tehditleri oluşturuyor ve siber suçlular bu durumdan yararlanıyor.

Kendinizi korumak için, meslektaşlarınız arasında gönderilen verilerin güvenliğini sağlamak için hangi adımların atıldığını patronunuzla konuşun. Ayrıca, henüz kullanmadıysanız, yüksek kaliteli bir antivirüs yazılımı kullanmaya başlamayı bir noktaya getirin. Ve e-postalar söz konusu olduğunda, tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları açarken gerçekten dikkatli olun ve kimlik avı dolandırıcılığı olabilecekleri için e-postalardaki herhangi bir bağlantıyı tıklamayın.

Doğru stratejilerle ve en son veri güvenliği trendleri hakkında bilgi sahibi olarak, bilgilerinizi evde ve ofiste güvende tutmak için çalışabilirsiniz. Unutmayın, bu 2020 ve sonrasında yapılacak en önemli şeylerden biridir.

siber güvenlik 2020 güvenlik tedbirleri korona virüs veri güvenliği güvenlik trendleri

Yorumlar

    Bu konu hakkında yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yaz