Sosyal Medya Nedir? Sosyal Medya Platformları Nelerdir?

Sosyal Medya : Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Linkedin gibi birçok sosyal mecra mevcut, ve bu mecralar farklı akış algoritmalarıyla, kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girebilmesini sağlayan sosyal platformlardır. Dijital bir tanım yapacak olursak; markaların kullanıcılarla etkileşime girebilmesini sağlayan sosyal platformlardır.

Sosyal Medyanın temeli internet kullanıcılarının fikir, görüş ve deneyimlerini paylaşma ve birbirleriyle iletişim kurma üzerine kurulmuştur.

 • Nerede olduğumuz
 • Ne yaptığımız
 • Neden Yaptığımız
 • Ne hissettiğimiz

Yukarıda belirtilen içerikleri paylaşarak kullanıcılarla etkileşime girdiğimiz sosyal mecralardır.

Sosyal medya günümüzün en büyük reklam aracıdır. Sosyal medya ile hayatımıza yeni kavramlar girmeye başladı. Pazarlama kavramı tamamen değişime uğradı. Artık markalar ürünlerini sosyal platformlar üzerinden satışa çıkararak ciddi paralar kazanabiliyor. Özellikle sosyal ağların artması ile ülkemizde girişimci fikirler ve projeler artmaya başladı.

Peki, siz bir marka veya işletme olarak sosyal medya hesaplarınızı nasıl kullanıyorsunuz?

Her işletmenin internet sitesi veya sosyal medya hesabı olmasa da özellikle Google haritalarında mutlaka yer bildirimi kaydınız olması gerektiğini düşünüyorum.

Sosyal Medya Nedir Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Markalar için sosyal medya Sosyal medya nedir? Sosyal medya mecraları Sosyal medya platformları

Yorumlar

 1. Nazif Mert Bayram
  19 Temmuz 2017
  Büyük bir ailem var. Teşekkürler CW :)
 2. Ahmet
  19 Temmuz 2017
  CW Destek :) Başarılar kardeşim
 3. Bu konu hakkında yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yaz